Wnętrza i meble z opalanego drewna

Wprowadź zdecydowany akcentWnętrze z akcentami opalanego drewna

Głęboki kolor, ciekawa struktura, naturalność i wyjątkowy charakter. Brzmi intrygująco? To główne cechy mebli z drewna opalanego ogniem według starodawnej japońskiej techniki Shou Sugi Ban (Yakisugi). Proces polega na wypaleniu desek, dzięki czemu stają się wytrzymałym surowcem, który obecnie jest doceniany w wielu branżach, m.in. dekoratorskiej. Dlaczego? Ponieważ drewno palone występuje w różnych wersjach kolorystycznych i pasuje do wielu stylów.

W japońskim stylu, czyli ekologicznie i estetycznie – meble z opalanego drewna

Szarości, brązy i głęboka czerń. To paleta braw palonych desek, którą można uznać za ponadczasową klasykę. Wnętrza i meble z opalanego drewna świetnie więc dopełniają aranżacje pomieszczeń mieszkalnych oraz komercyjnych, nadając im niepowtarzalny charakter. Sprawdzą się szczególnie w tych miejscach, które chcą podkreślić swoja wyjątkowość oraz stosowanie ekologicznych rozwiązań.

Meble z opalanego drewna idealnie pasują do Twojego projektu? Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy dla Ciebie propozycję produktów z palonych desek, które z pewnością odmienią Twoją przestrzeń.

Degmeda - Shou Sugi Ban - Opalane drewno - Elementy wnętrz

Zainspiruj się Dalekim Wschodem

Drewno Shou Sugi Ban (Yakisugi) stosowane było pierwotnie na elewacjach japońskich budynków. Z biegiem czasu jego zastosowanie poszerzyło się także na wnętrza. Chociaż ta technika znana jest od 1600 roku i mogłoby się wydawać, że została wyparta przez nowoczesne technologie i produkty, to nieustannie podbija ona serca osób, które cenią sobie tradycję i naturalność. Cały proces produkcji opalanych desek opiera się na poddaniu ich działaniu ognia, specjalnych szczotek, wody oraz naturalnego oleju.

Powierzchniowo zwęglone drewno pozwoli stworzyć niepowtarzalne wnętrza oraz elementy dekoracyjne własnego pomysłu. Meble z opalanego drewna ozdobią pokoje dzienne i gościnne, gabinety, recepcje, salony fryzjerskie, kosmetyczne oraz hotele.

Z jakimi stylami koresponduje Shou Sugi Ban (Yakisugi)? Co ciekawe, szeroka paleta kolorów (od szarego, poprzez brązy, aż po czerń) sprawia, że opalone drewno pasuje do wnętrz minimalistycznych, takich jak industrialne i loftowe, urbanistyczne, skandynawskie, dalekowschodnie, a nawet etno. Dzięki temu, że możemy poddać obróbce deski z różnych gatunków, to wytworzone z niego elementy oraz meble z opalanego drewna doskonale wpiszą się także we wnętrza klasyczne, rustykalne, glamour, vintage, czy tez art deco.

Degmeda - Opalane drewno - Elementy wnętrz - Shou Sugi Ban

Jak stosować opalane drewno we wnętrzach?

Deski z opalonego drewna Shou Sugi Ban (Yakisugi) można zamontować jako okładzinę ścienną w dużym formacie albo na małych elementach – np. obudowa wyspy kuchennej, ściana za telewizorem lub domową galerią zdjęć.
Bardzo ciekawe efekty dają meble z opalanego drewna – od małych komód, półek na książki, aż po stoliki kawowe, ławki i barki kuchenne. Zwęglone drewno pięknie wygląda na frontach meblowych dużych szaf.
Nasi odbiorcy nieustannie zaskakują nas swoimi oryginalnymi pomysłami i z drewna Shou Sugi Ban (Yakisugi) tworzą m.in. zegary, świeczniki, tace, lapy stojące, stołowe oraz wiele innych.