Ogrodzenie z opalanych desek

Harmonia z otoczeniem

Ogrodzenie z opalanych desek

Opracowana w celu przedłużenia żywotności drewna, metoda konserwacji ogniem Shou Sugi Ban (Yakisugi), dedykowana była zastosowaniu na elewacjach w japońskich budynkach. Uzyskane doskonałe efekty w postaci odporności na pleśnie, gnicie, szkodniki, insekty oraz wodę i promienie UV sprawiły, że opalone drewno zaczęto stosować także do wznoszenia ogrodzeń. Naturalnie zabezpieczone deski nie ulegają odkształceniom, nie blakną, są odporne na działanie ognia, a do tego prezentują się niezwykle okazale. Ogrodzenie z opalanych desek w kolorze czerni, bursztynowych brązów oraz modnych szarości to doskonała dekoracja oraz funkcjonalność na długie lata.

Degmeda - Shou Sugi Ban - Opalane drewno

Naturalne kolory i faktury

Szeroki asortyment kolorów i profili

Zwęglone czarne drewno o wyraźnej strukturze to zdecydowanie najpopularniejszy produkt Shou Sugi Ban (Yakisugi). Jest ono bardzo wyraziste i niemożliwe do podrobienia. Ogrodzenie z opalanych desek w tym wariancie kolorystycznym to połączenie elegancji i stylu. Warto jednak pamiętać, że sam sposób konserwacji drewna ogniem daje znacznie więcej możliwości w zakresie wybarwień. Odpowiednio dobierając czas opalania oraz gatunek drewna, możemy uzyskać szeroką ofertę kolorystyczną – jasnych i ciemnych szarości, jasnych, ciemnych i bursztynowych brązów, jak też wspomnianej już głębokiej czerni. Bardzo ciekawy efekt można uzyskać łącząc ze sobą sztachety o różnych kolorach.

Na ostateczny wygląd desek, a tym samym całego ogrodzenia, ma także przeprowadzony proces szczotkowania (jednokrotny lub dwukrotny). To właśnie ta technika pozwala odsłanić słoje oraz ukryty pod zwęgleniem rysunek drewna, zachowując wszystkie właściwości, jakie ono uzyskało podczas procesu opalania.

Degmeda - Shou Sugi Ban - Opalane drewno - Ogrodzenia

Sprawdzona technologia

Płot z drewna Shou Sugi Ban (Yakisugi) w praktyce

Deski z opalonego drewna nie różnią się swoimi właściwościami obróbczymi od tych standardowych. Można je łatwo montować na ogrodzeniach wszystkimi popularnymi sposobami, jak też docinać na wymiar oraz nawiercać. Dobrze współpracują z gwoździami i wkrętami do drewna. Ogrodzenie z opalanych desek można stawiać także z metalowymi słupkami i mocować deski na śruby oraz nakrętki. Drewno Shou Sugi Ban (Yakisugi) idealnie sprawdzi się jako ogrodzenie ażurowe, żaluzjowe oraz sztachetowe.

Postaw na ponadczasowość

Japońskie ogrodzenia z palonego drewna

Ogrodzenia drewniane od wieków wpisują się w polskie tradycje. Drewno jako surowiec odnawialny jest ekologicznym wyborem, pozostawia mniejszy ślad węglowy od elementów metalowych oraz tych z kompozytu. Ogrodzenie z opalanych desek to nowa odsłona najpopularniejszego i najbardziej przyjaznego środowisku płotu dla posesji mieszkalnych i nie tylko.

Zainwestuj w trwałość, jakość i styl

Tradycyjna japońska metoda opalania drewna Shou Sugi Ban (Yakisugi) pozwala tworzyć niestandardowe i modne ogrodzenia, które będą odporne na działanie surowych warunków klimatycznych przez długie lata.

Ze względu na swoją uniwersalność, drewno doskonale wkomponuje się w rozmaite przestrzenie i osiedla o różnych stylach, niezależnie od ich położenia oraz otaczającej architektury. Doskonale dopełni reprezentacyjne rezydencje, siedziby firm, a także skutecznie ogrodzi placówki oświatowe, sportowe, biblioteki i wiele innych.

Ogrodzenie z opalanych desek pozwala cieszyć się prywatnością przy jednoczesnym zjawiskowym efekcie estetycznym.